Spoločnosť patrí medzi prvé spoločnosti, ktoré zaviedli systém separovaného zberu na Slovensku. Je jedným z najväčších dodávateľov separovaných PET fliaš, odpadového papiera a odpadovej fólie v SR.

Použitím vlastnej manipulačnej techniky, technologických zariadení a rozsiahleho vozového parku zabezpečuje separovaný zber surovín a ich následné spracovanie.

Zlisované druhotné suroviny podľa druhu ponúka na ďalšie, konečné spracovanie do spracovateľských závodov.

Stredisko separácie a spracovania druhotných surovín má tri prevádzky:

  • Prevádzka v Ružomberku spracúva papierové dutinky z podnikov celej Slovenskej republiky. Tu sa dutinky rozomelú na malé kúsky a zlisované sa odošlú na zhodnotenie.
  • Prevádzka v Liptovskom Mikuláši (ul. Priemyselná) pozostáva zo separačnej linky, na ktorej sa prevážne triedia druhotné suroviny (papier, plasty, sklo) vyzbierané od občanov z obcí, s ktorými spoločnosť spolupracuje. Jedná sa o obce, ktoré sú združené v združeniach "Združenie obcí EKOLÓG", "Združenie obcí Čistý Liptov", "Združenie obcí separovaného zberu Liptovské Sliače" a združenie obcí Oravská Vrchovina a mesto Liptovský Hrádok. Takisto sa tu spracúvavajú aj druhotné suroviny od podnikateľských subjektov z oblasti celého Liptova a Oravy.
  • Prevádzka v Brezne (Valaská) podobne ako prevádzka v Liptovskom Mikuláši pozostáva zo separačnej linky na ktorej sa triedia druhotné suroviny zo separovaného zberu (podnikateľské subjekty a obce z Horehronia)

Hala na separovaný zber

Kontakt:

Vedúci
Martin Chomistek
+421 905 495 197
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Administratívna pracovníčka
Ing. Ivana Tomčíková
+421 917 790 818
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.